با ما تماس بگیرید: 09131854454  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


کارت0
جمع کل:0 تومان
سبد خرید شما خالی است

محصولات

ویژه

جدید

پرفروش

  • محصولی وجود ندارد!

خاص

  • محصولی وجود ندارد!

تصادفی

پر امتیاز

  • محصولی وجود ندارد!

فیلامنت پرینتر سه بعدی

فیلامنت پرینت سه بعدی، رشته ای ترمو پلاستیکی که مواد اولیه پرینتر سه بعدی FDM محسوب می شود که طی فرآیند پرینت سه بعدی ذوب شده و جسم مورد نظر را به صورت لایه به لایه می سازد. فیلامنت ها در انواع و رنگ های مختلف موجود می باشند که هر کدام در دمای به خصوصی ذوب می شوند و ویژگی های متفاوتی دارند. فیلامنت ها معمولا در رول های یک کیلوگرمی و در قطرهای 1.75 و 2.85 در بازار موجود می باشند.

فیلامنت پرینت سه بعدی طی یک فرآیند گرمایش، خنک کردن و اکسترود پلاستیک تولید می شود. پلاستیک ذوب شده از میان نازل بیرون کشیده می شود تا شکل گیرد اگر سرعت و نیرو بیرون کشیدن پلاستیک زیاد باشد فیلامنت با قطر 1.75 تولید می شود. و اگر سرعت و نیرو کمتر باشد قطر فیلامنت 2.85 می شود. بنابراین قطر فیلامنت پس از مرحله حرارت دهی تعیین می شود و به قطر نازل بستگی ندارد. فیلامنت معمولا سفید است اما برای رنگی کردن آن می توان از رنگدانه ها و مواد افزودنی دیگر برای افزودن خواص منحصر به فرد، قبل از فرآیند حرارت دهی استفاده کرد.

از آنجایی که ترمو پلاستیک ها رطوبت را جذب می کنند هنگام اکسترود ممکن است تغییر شکل دهند. به این دلیل پیش از اکسترود باید تا 80 درجه سلسیوس حرارت ببیند تا رطوبت آن کاملا خارج شود. در طول فرآیند اکسترود قطر فیلامنت توسط لیزر کنترل می شود تا از صحیح و ثابت بودن آن اطمینان حاصل شود.

فیلامنت ساپورت گذاری

مقایسه محصولات

محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!

محصولات مورد علاقه

لیست علاقه مندی های شما خالی است!

پرفروش ترین محصولات