با ما تماس بگیرید: 09131854454  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


کارت0
جمع کل:0 تومان
سبد خرید شما خالی است

          

          

          

محصولات ویژه

پلاگ های پونکتال پرینت سه بعدی

خشکی چشم یک اختلال مضمن رایج که میلیون ها نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است .این بیماری معمولا بر اثر تولید کم اشک و یا تبخیر لایه اشکی رخ می دهد و در صورت عدم درمان ممکن است  منجر به التهاب قرنیه یا عفونت هایی مانند ورم ملتحمه شود.

سندرم چشم خشک معمولا از طریق درمان های موضعی مثل تجویز قطره چشم درمان می شود که در این روش مقدار دارویی ورودی به خون ضعیف بوده و روند درمان را کند می کند.

اکنون پزشکان بررسی کرده اند که چگونه با استفاده  از پرینت سه بعدی می توان درمان جایگزین برای خشکی چشم ارائه کرد.

تیمی از پزشکان از روش پرینت سه بعدی پردازش نور دیجیتال ( DLP ) برای تولید punctal plugs استفاده کردند، که دستگاه های پزشکی کوچکی هستند که در مجرای اشک چشم قرار می گیرند تا آن را مسدود کرده و از تخلیه مایع جلوگیری کنند. پلاگ های پونکتال پرینت سه بعدی برای کاهش علائم خشکی چشم و ارائه یک روش درمانی جایگزین برای تجویز موضعی، مانند قطره چشم، طراحی شده اند.

استفاده از punctal plugs یک استراتژی درمانی غیر تهاجمی برای کاهش سندرم چشم خشک است و با مسدود کردن مجرای اشک برای جلوگیری از تخلیه اشک و بهبود پایداری لایه اشک عمل می کند. تکنیک‌های پرینت سه بعدی مبتنی بر فوتوپلیمریزاسیون مانند DLP وضوح ویژگی عالی و سطح صاف را ارائه می‌دهند، و چون در دمای اتاق کار می‌کنند می‌توانند از تخریب حرارتی داروها در دستگاه‌های پزشکی نیز جلوگیری کنند.

چاپ سه بعدی DLP همچنین امکان تهیه اندازه‌ها، شکل‌ها و دوزهای دارویی مختلف punctal plugs را در یک مرحله فراهم می‌کند.

اگرچه این فناوری همچنان در حال توسعه است اما با تکنولوژی پرینت سه بعدی توانایی شخصی سازی داروها بر اساس نیازهای بیمار، تسریع در زمان بندی تحویل دارو، و امکان ارائه داروی درخواستی برای افرادی که در بیمارستان ها، داروخانه ها و مناطق صعب العبور هستند را دارد.

پلاگ های پونکتال

پلاگ های پونکتال

پلاگ های پونکتال

جستجو پیشرفته در مطالب سایت

کلمات کلیدی

انتخاب عنوان